• AMERIKAN DOLARI
  8,4531
  % 0,24
 • € EURO
  9,9876
  % 0,18
 • £ POUND
  11,7007
  % 0,29
 • ALTIN (TL/GR)
  489,59
  % 0,05
 • YARIM ALTIN
  1.593,00
  % -0,25
 • BITCOIN/TL
  397696
  % 2,66
 • ETHEREUM/TL
  28656
  % 2,39
 • RIPPLE/TL
  9.19
  % 0,28

EFT Saatleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler | Enpara’da EFT ve Havale Masrafı Var Mı?

EFT Saatleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler | Enpara’da EFT ve Havale Masrafı Var Mı?

EFT saatleri banka, mobil ve internet bankacılığı için mesai saatleri içerisinde yapılmalıdır. Ancak bu durum Enpara için geçerli değildir. Enpara EFT saati gibi bir sınırlamada bulunmuyor.

Finansbank, 2012 yılında Türkiye’nin ilk dijital bankası olan Enpara projesini hayta geçirdi. Şubesiz bankacılık olan Enpara’da tüm işlemler internet bankacılığı, mobil bankacılık ve mobil uygulama üzerinden yapılmaktadır. Enpara müşterilerinin Türkiye’de fiziksel olarak ziyaret edebilecekleri bir şubesi bulunmuyor. QNB Finansbank’a ait bir oluşum olmasından dolayı Enpara müşterileri ATM ile ilgili konularda QNB Finansbank ATM’sini kullanabiliyor. Bu yazımız içerisinde Enpara EFT, Havale Saatleri ve Ücretleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Enpara EFT Saatleri ve Masrafı

eft saatleri

Enpara müşterileri QNB Finansbank ve diğer Enpara müşterilerine günün herhangi bir saatinde para gönderebilir, para alabilir. Banka içerisinde yapılan para transferlerinde bir saat sınırı bulunmamaktadır Resmi tatil ve bayramlar başta olmak üzere haftanın 7 günü 24 saat yapılan havale işleminden herhangi bir ücret talep edilmez, para kesintisi olmaz.

Enpara müşterileri aynı zamanda Enpara Cep Şubesi üzerinden “Cebe Havale” işlemi de yapabilirler. Mobil uygulama üzerinden yapabileceğiniz bu işlem için karıdaki kişinin telefon numarasını bilmeniz yeterlidir. Enpara mobil şube üzerinden cebe havale olarak gönderdiğiniz tutardan herhangi bir kesinti yapmaz. Normal havalede olduğu gibi işlem haftanın 7 günü 24 saat yapılabilmektedir.

Enpara EFT Ücreti Ne Kadar?

Enpara dijital de olsa temelde bir bankadır. Enpara üzerinden herhangi bir bankadaki herhangi bir kullanıcıya EFT olarak para gönderebilirsiniz. Hemen hemen tüm bankalar EFT işlemi için müşterilerinden para talep eder. Oysa Enpara havale işleminde olduğu gibi EFT işleminde de müşterilerinden herhangi bir ücret talep etmez. Şubeye sahip olmadığından dolayı masrafları bulunmayan Enpara bu durumdan dolayı müşterilerinden de bir masraf, ücret talep etmez.

Enpara EFT Saatleri

Ülkemizde EFT saatleri için belirlenmiş bir saat aralığı bulunmaktadır. Belirlenen saatler dışında yapılan EFT emirleri ancak bir sonraki gün işleme alınmaktadır. EFT için uygun saat aralıklarını her banka kendi belirlemektedir. Genelde bankaların mesai saatleri arasında olan EFT işlemi sadece hafta içi günlerde geçerlidir. Hafta sonu verilen EFT emirlerinde işlemler beklemeye kalmaktadır. Enpara EFT’de ise emirleri 08:00 ile 17:15 arasında geçerli olmaktadır. Resmi tatil, bayram ve tatillerde EFT yapılmamaktadır. Bu tarihlerde verilen talimatlarda işlemler bir sonraki ilk iş gününde işleme alındığını tekrardan hatırlatmak istiyoruz.