• AMERIKAN DOLARI
  8,4376
  % 0,09
 • € EURO
  9,9746
  % 0,12
 • £ POUND
  11,6959
  % 0,12
 • ALTIN (TL/GR)
  485,82
  % -0,01
 • YARIM ALTIN
  1.579,00
  % -0,06
 • BITCOIN/TL
  382091
  % 0,74
 • ETHEREUM/TL
  27823
  % -0,07
 • RIPPLE/TL
  9.07
  % -0,05

Evde Para Kazanma Yolları

Evde Para Kazanma Yolları

Evde para kazanma yolları özellikle pandemi döneminde çokça merak adilen konular arasındadır. Evde ek gelir sağlamak için bir hayli zamanımız bulunmaktadır. Biz de yazımızda sizlere bu konuda fikirler vereceğiz.

Bazen evde oturmaktan sıkılırız veya kendimize ek gelir fırsatları oluşturmak isteriz. Durum böyle olunca evden çalışabileceğimiz ek iş fikirleri aramaya başlarız. Hem öğrenciler hem ev hanımları hem de normal çalışanlar için daha fazla kazanç fırsatı sunan evden çalışarak para kazanabileceğiniz birçok iş fikri bulunuyor. İşte evde para kazanma yolları.

Evde Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Evde para kazanma yolları listemizin ilk maddesi; internet üzerinde araştırma şirketlerinin sunmuş olduğu anketlere katılarak az da olsa bir ek gelir oluşturabilirsiniz. Birden fazla anket sitesine kayıt olarak işe başlayabilirsiniz. Bu işten ortalama günde 5-25TL para kazanabilir ve ay sonunda hatırı sayılır bir miktar kazanmış olabilirsiniz. Size uygun anketler olduğunda telefonunuza ve mail adresinize mesaj gelmesini isteyerek daha çok ankete katılabilirsiniz.

Satış Ortaklığı ile Para Kazanmak

Birçok firma gelirini arttırmak için satış ortaklığı sistemini kullanmaktadır. Sizde büyük markaların satış ortaklığı sistemlerine kayıt olarak satış yapabilir ve yaptığınız satış başı komisyon geliri elde edebilirsiniz. Satış yapabilmek için ister sosyal medya platformlarını, isterseniz de fiziksel olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Çevirmenlik Yaparak Para Kazanmak

Bir veya birden fazla yabancı dil biliyorsanız ve bu yeteneğinizi değerlendirmek istiyorsanız çevirmenlik yapmaya başlayarak para kazanabilirsiniz. Web siteleri için çeviriler yapabilir, akademik makaleleri çevirebilir ve yazım yeteneğinize de güveniyorsanız yabancı dilde yazılar yazarak satabilirsiniz. Oldukça yüksek gelir elde edebileceğiniz bu iş, bir süre sonra ek iş olmaktan çıkarak asıl işiniz olabilir. 

Editörlük Yaparak Para Kazanmak

Eğer kaleminize güveniyorsanız evde para kazanma listemizdeki bu madde kesinlikle size göre. Yazım ve içerik konusunda kendinize güveniyorsanız blog ve haber sitelerinde editörlük yapmaya başlayabilirsiniz. Makale yazarak satabilir ve hazırlanmış makaleleri kullanıcılara uygun bir hale getirerek okunmaya sunabilirsiniz. Büyük firmalar tarafından fark edildiğiniz takdirde düzenli olarak maaş kazanabilir ve düzenli bir iş olarak bunu yapabilirsiniz.

Yatırım ve Borsa

Yatırımcılık ruhumda var diyorsanız elinizdeki birikimleri yatırarak veya borsayı öğrenerek katlayabilirsiniz. Altın, döviz, emtia ve benzeri birçok yatırım aracını kullanabilir ve isterseniz uzun vadeli isterseniz de kısa vadeli alım satımlar yapabilirsiniz. İşi öğrenmeniz halinde borsa ile çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Ancak unutmayın, borsa riskli bir iştir ve sahip olduğunuz parayı da kaybetme ihtimaliniz vardır.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Bilgisayar oyunlarında kendinize güveniyorsanız ve bir e-sporcu gibi oynayabileceğinizi düşünüyorsanız, bunu bir iş olarak benimseyebilir ve para kazanabilirsiniz. Dönem dönem yapılan turnuvalara katılabilir veya Twitch gibi platformlar üzerinden yayın açabilirsiniz. Böylece turnuvada kazandığınız gelirleri ve yayıncılık üzerinden aldığınız bağışları çok yüksek seviyelere çıkarabilirsiniz. Popüler bir Twitch yayıncısının günümüzde ortalama 10.000$ kazandığını hatırlatalım. Ayrıca oyun turnuvalarının ödülleri de oldukça yüksek seviyelerde olabiliyor ve size yeni bir kariyer fırsatı oluşturabiliyor.

Blog Açarak Para Kazanmak

Evde para kazanma yolları arasında en çok tercih edilen blog sitesi açmaktır. Kendinize bir pasif gelir oluşturmak isterseniz, blog açmak çok mantıklı bir fikir olabilir. Bir konuda kendinize güveniyorsanız ve bu konuda içerikler üretebileceğinizi düşünüyorsanız hemen bir blog sitesi açarak çalışmalara başlayabilirsiniz. Blog sitenizi belli bir seviyeye eriştirdikten sonra Adsense gibi platformlar üzerinden reklam alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Hatta bu elde ettiğiniz geliri bir noktaya sabitlerseniz ömrünüzün sonuna kadar hiçbir şey yapmadan bu parayı kazanmaya devam edebilirsiniz.

Sosyal Medya ile Para Kazanmak

Evde para kazanma yolları arasından en popüler olan kesinlikle bu maddedir. Sosyal medyada aktif bir kişiyseniz ve içerik paylaşmayı seviyorsanız, alanınıza göre bir sayfa oluşturabilir veya kişisel hesabınızı geliştirmeye çalışabilirsiniz. Takipçi sayınız dikkat çekecek rakamlara ulaştığı zaman birçok firma tarafından reklam ve sponsorluk teklifleri gelecektir. Bu tekliflerden oldukça iyi gelir elde edebilmeniz mümkündür.

Tüm bu mesleklerin dışında ev içerisinde de yapabileceğiniz işler bulunmaktadır. Örneğin evinizin bir odasını kiralayabilir veya ütü yaparak para kazanabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz ve yüksek gelir elde edebileceğiniz işlerin çoğu internet üzerinden yapılan işlerdir. Fakat şimdi de belirttiğimiz yöntemlerle de para kazanmanız mümkündür. Umarız kendinize en uygun iş önerisini bulabilir ve en kısa süre içerisinde gelir elde etmeye başlarsınız.

Kaynak: Para Ekstra