• AMERIKAN DOLARI
  8,4421
  % 0,18
 • € EURO
  9,9896
  % 0,27
 • £ POUND
  11,7196
  % 0,38
 • ALTIN (TL/GR)
  486,09
  % 0,05
 • YARIM ALTIN
  1.582,00
  % -0,12
 • BITCOIN/TL
  388526
  % 3,34
 • ETHEREUM/TL
  28199
  % 4,18
 • RIPPLE/TL
  9.15
  % 3,63

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar listemizi, acil paraya ihtiyaç duyan ancak kredi faizlerinden ürken kişiler için farklı seçenekleri olduğunu bilmelerini sağlamak için paylaşıyoruz.

Faizsiz kredi, verilen kredi-borç ürünü için herhangi bir faiz talebinin olmadığı kredi tipidir. Bankalar özel müşterilerine zaman zaman kampanya düzenleyerek faizsiz kredi verebiliyor. Faizsiz kredi imkanlarından hemen herkes yararlanabilir fakat faizsiz kredi alma amacınızın ne olduğu çok önemli, dinen veya maddi açıdan faiz istemiyor olmanız, sizi farklı cevaplara iter. Şimdi sizleri faizsiz kredi veren bankalar ve kredi tipleri hakkında bilgilendirmek isteriz.

Faizsiz Kredi Tipleri

 • Faizsiz Banka Kredisi
 • Katılım Finansmanı

Faizsiz Banka Kredisi

Faizsiz banka kredileri, belirli bir kredi için hiçbir faiz talep etmeyen bankaların vermiş olduğu kredidir. Yani görünür görünmez hiçbir masraf yoktur, sadece anaparanızı geri ödersiniz.

Katılım Finansmanı

Katılım finansmanı ise, faiz yerine kar payı alan, yani dinen faiz ödemek istemeyen kişiler için oluşturulmuş banka finansman ürünüdür. Katılım bankaları, size vereceği borcu para olarak vermiyor, bu ilgili bankanın faiz almamasının en büyük nedeni. Banka almak istediğiniz şeyi sizin adınıza alıyor ve daha sonra ne zaman ödeyeceğinize göre değişen kar payları ile size satıyor. Diyelim ki 50 bin liralık bir araç için başvuru yaptınız, banka sizin adınıza bu aracı 50 bin liraya satın alıyor ve bir sene sonra ödeyecekseniz 60 bine, iki sene sonra ödeyecekseniz 70 bine satıyor. Kar payı oranları tamamen bankalarca belirleniyor ve bu şekilde herhangi bir faiz ödemesi yapmış olmuyorsunuz. Gelelim asıl konumuza faizsiz kredi veren bankalar hangileri olduğuna.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Albaraka Türk Bankası

Albaraka Türk, faizsiz kredi veren bankalar arasında olmakla birlikte düşük kar payı oranlarıyla faizsiz bir şekilde finansman sağlamaktadır. İlgili bankanın aylık kar payı oranı yüzde 1 dolaylarındadır, doğal olarak hem faiz ödememiş olacaksınız hem de diğer bankalara nazaran çok daha az maliyetli kredi kullanmış olacaksınız. Albaraka Türk’ün sağlamış olduğu kredi ürününe başvurmak için tek yapmanız gereken, en yakın Albaraka Türk şubesine gitmek olacaktır.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Düşük kar payı oranları ile kredi almak isterseniz, Türkiye Finans Katılım bankasına başvurabilirsiniz. 60 aya kadar olan vadelerle size finansman imkanı sunan Türkiye Finans Bankası, Türkiye’nin dört bir yanındaki şubeleriyle hizmetinizde. Hemen sizde başvurun ve hızlı bir şekilde finansman sağlayın.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Bankası’na ait bir kurum olan Ziraat Katılım Bankası da uygun maliyetlerle finansman sağlamaktadır. Dinen faiz konusunda hassas olan bireyler, Ziraat Katılımdan satın almak istedikleri herhangi bir şey için finansman talep edebilirler. Ziraat Katılım, ayda yüzde 1’den başlayan kar payı oranları ile finansman sağlamakta ve 60 aya varan geri ödeme imkanı sunmaktadır.

Vakıf Katılım

Türkiye’nin en büyük devlet bankalarından biri olan Vakıf Bankası, sahibi olduğu Vakıf Katılım aracı kurumu ile halka düşük finansman maliyetleri ile kredi sağlamaya devam ediyor. Vakıf Katılım’dan alacağınız finansman ile hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Sıfır Faizli Emekli Kredisi

Emekli bireyler için Fibabanka’nın sunduğu bir kredi ürünü olan sıfır faizli emekli kredisinden, tüm emekli bireyler yararlanabilir. İlgili banka 3 bin TL’ye kadar limitlerle sıfır faizli bir şekilde krediyi halka sunmaktadır.

 • Krediye başvurabilmek için, emekli olduğunuza dair bir belge gerekir.
 • 80 yaşın altında olmanız gerekir.
 • Kredi sigortası gerekir.
 • Kredi en fazla 18 ay vadeli olarak alınabilir.
 • Maaşını Fibabanka taşıyan ve en az üç yıl maaşını başka bankaya taşıma sözü veren kişiler, Fibabanka’dan kredilerini hızlıca alabilirler.
 • Kredilerin geri ödemelerini yapmaya üç ay sonra başlama imkanı da mevcuttur.

Aktifbank

Faizsiz kredi veren bankalar arasında Aktifbank da var. Emekli maaşını PTT üzerinden Aktifbank aracılığı ile alan emekli bireyler, 10 bin TL’ye kadar sıfır faizli Aktifbank kredisi alabilirler. Söz konusu bankanın vermiş olduğu kredi ürünü, emekli maaşını en az üç yıl daha almaya devam edeceğini taahhüt eden emekliler içindir. Bu şartları karşılayan emekliler kısa vadeli 10 bin TL’ye kadar kredi alabilirler.