• AMERIKAN DOLARI
  8,4355
  % 0,08
 • € EURO
  9,9699
  % 0,05
 • £ POUND
  11,6860
  % 0,06
 • ALTIN (TL/GR)
  485,60
  % -0,05
 • YARIM ALTIN
  1.579,00
  % -0,06
 • BITCOIN/TL
  381670
  % -1,38
 • ETHEREUM/TL
  27964
  % -1,76
 • RIPPLE/TL
  9.05
  % -3,52

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olanlar kredi alırken oldukça sıkıntılı zamanlar geçirmektedir. Kredi başvurusunun neden reddedildiği en çok merak edilen konular arasında. Eğer kredi notunuzun düşük olduğuna inanıyor ya da biliyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Son dönemlerde ekonomide yaşanan dalgalanmalar sıradan vatandaşın dahi gündem maddeleri arasına ülkenin ekonomisini kattı. Hal böyle olunca Türkiye genelinde ekonomik durgunluk pek çok kişiyi etkilemiş durumda. Ödemelerini sağlayamayanlar veya yeni bir şey alamayanların sayısı hiç az değil. Toplu halde nakit para edinmek isteyenler bu akışı ancak bankalardan talep edebiliyor. Kredi alma yöntemleri arasından kendilerine uygun yöntemle hareket ederek durgunluktan çıkmanın peşinde. Elbette bankaların kredi verirken en çok dikkat ettiği şey kredi notu oluyor. Genelde alt seviyelerde yer almışsanız çoğu zaman negatif sonuçlarla karşılaşmışsınızdır. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar yok değil tabii ki. Ancak hangilerinin sizin şartlarına uygun olduğunu ve sunabileceğiniz gereklilikleri yoklamanızda fayda var.

Kredi Notu Düşük Olanlara Hangi Bankalar Kredi Verir?

Yaptığınız başvurular olumsuz sonuçlanmışsa, arzuladığınız talebe yanıt alamamışsanız ve neden kredi alamıyorum diyorsanız muhtemelen ilk etapta düşük kredi notu sahiplerinden birisinizdir. Bu sebeple elenenlerin başında sizin gibiler gelmekte ve sonraki aşamalara dahi geçememektesiniz. Durumunuza rağmen kolaylık gösterip düşük kredi notuna göre kredi veren bankalar anlık şartlarınızı göz önünde tutarak bir değerlendirme gerçekleştiriyor. Halihazırda alt seviyeden puanlanmış notunuz varsa yükseltmeniz biraz uzun sürüyor. Fakat geleceğe dair güven verebilmenizi sağlayan hareketler atarak sağlıklı bir görüntü çizebilir, rahat kredi alabilirsiniz.

1. N Kolay Kredi
2. Enpara.com
3. ING
4. CEPTETEB

Sıraladığımız seçeneklerden birisini seçtiyseniz evrak ve kefil göstermenize gerek yoktur. Çünkü işlemler online formatta devam edildiği için değerlendirme süreci de aynı biçimde yapılıyor ve diğer bankalara göre nispeten kolay kredi verdikleri söylenebiliyor. Kredi veren kuruluşların istatistiklerine bakıldığında örneğin 0 notu için kredili ürün kullandırma oranları öteki finans kuruşlarından daha yüksek.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Önceden başvuru yapmadıysanız veya notunuzu dahi öğrenmediyseniz yolun başında sayılırsınız. Dolayısıyla finans bazında fazla geçmişe sahip olmamanız da yine düşük puanlamaya tabi tutulmanıza neden olur. Böylece kredi notu muhtemelen düşüktür ve nasıl öğrenilir başlığında bunu da ifade edeceğiz. Ardından yukarıda bahsettiğimiz kolay kredi veren bankalar arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Bankalar, yaptığınız tüm işlemleri Kredi Kayıt Bürosu’na yollar ve oradaki uzmanlar tarafından hesaplarınız, işlemleriniz incelenir. İşlemler sonrasında değerlendirmeler sunularak şahsınıza 1 ile 1900 arası puan verilir. Hiçbir kredili ürün kullanmamışsanız muhtemelen notunuz hiç oluşmamıştır ve sıfır olarak kabul edebilirsiniz. Neticede düşük seviyeli not alanlar arasında yer almışsınızdır. Kredi Kayıt Bürosu’nun vatandaşlara hizmet sunduğu Findeks’e başvuruda bulunarak notu nasıl öğrenilir konusunu cevaplandırabilirsiniz. Edindiğiniz bilgilerin sonrasında gerekli adımları tamamlayıp kuruluşlara başvurabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Halihazırda Türkiye ekonomisi son senelerinin en büyük problemlerini yaşarken tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi de adeta tuz biber oldu. Kurun artışı durdurulamazken iç ekonomideki dengesizlikler sonucunda ülkedeki herkesin bütçesi sarsıldı. Yaşananların kısmen geçici olduğu düşünülünce herkes ihtiyaç kredi alma sırasına girdi. Nihayetinde konut ve taşıt kredisine göre uygun miktarda olması hasebiyle insanlar kolaylıkla alacağını düşünüyor. Lakin kredi notu alt seviye kişiler almakta zorlanıyor. İhtiyaç kredisi almak için kredi notu seviyesi kaç olmalı tarzında sorular aklımızda dönüp dönüp duruyor.

Hiçbir sıkıntı çekmeden, hızlıca krediyi kullanmak adına vereceğimiz cevap aslında değişkendir. Çünkü başvuru yapılan bankadan tutun da istenen miktarın büyüklüğüne ve gelir durumuna kadar birçok faktörün etkisi vardır. Genel manada ifade etmeye çalışırsak eğer ki 1500 ve üzeri kredi notu sahibiyseniz ihtiyaç kredisi alabilmeniz çok olası. Belirttiğimiz iyi puanlara sahip değilseniz ümidinizi kesmeyin. Kolay kredi veren bankalar müşteri portföyünü genişletmek adına bu zamanlarda bazı kampanyalarla imkan tanıyabiliyor. Öncelikli adım olarak puanınızı yükseltmeye yarayan işlemlerle başlayabilirsiniz.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Nasıl gerçek yaşamınızdaki geçmişte gerçekleşen vakalarınız adli sicilinizde yazıyorsa, finans konusundaki eski tecrübeleriniz de bir bir Kredi Kayıt Bürosu’nda bulunmaktadır. Disiplinli veya disiplinsiz işlemlerinize göre değerlendirilip not alırsınız. Ancak durumu kendi lehinize değiştirmek sandığınız kadar zor değil. Kredi notu nasıl yükseltilir dediğinizde hem kolay hem zor diyebiliriz. Eski alışkanlıkları kenara bırakıp düzenli finansal hareketler sağlarsanız, kısa sürede yüksek notları kazananlardan olursunuz.

1. Aylık net gelirinizin olması bankaların ve kredi kuruluşlarının en dikkat ettiği ölçülerdendir.
2. Fatura gibi çeşitli ödemelerinizi otomatik yöntemle hallediyorsanız yine sağlıklı bir imaj çizersiniz.
3. En önemlisi ise kredi kartıdır. Şu an kartınız yoksa bile özellikle maaş aldığınız bankadan talep etmenizi öneririz. Düzenli kullanıp ödemelerinizi zamanınızda yaparsanız notu nasıl yükseltirim demenize bile gerek kalmaz ve gözle görülür biçimde ileriye doğru yol alırsınız. Alt limitten kredi kartı alırsanız uzun vadede ödemeleri rahatlıkla yapabilirsiniz ve kolayca puanı yükseltebilirsiniz.