• AMERIKAN DOLARI
  8,4387
  % 0,07
 • € EURO
  9,9834
  % 0,15
 • £ POUND
  11,6761
  % 0,08
 • ALTIN (TL/GR)
  489,26
  % -0,03
 • YARIM ALTIN
  1.592,00
  % -0,31
 • BITCOIN/TL
  402752
  % 3,39
 • ETHEREUM/TL
  28974
  % 2,89
 • RIPPLE/TL
  9.24
  % 1,77

Paykasa Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Paykasa Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Paykasa nedir sorusunun cevabını, online alışveriş yapan herkesin mutlaka bilmesi gerektiği düşünüyoruz. Paykasa kart, Sanal kartlar arasında en çok bilinenlerden, problemsiz ve kolay ödemenin en önemli adreslerinden.  İnternet ortamında alışveriş rahatlığı sunan sanal kartlar günümüzün en çok tercih edilen ödeme seçenekleri arasında yer alıyor.

Paykasa Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Bu kartın üretilme amacı tabii ki internet aracılığı ile gerçekleşen alışveriş ve ticaretlerin en iyi şekilde yapılması odaklıdır. Paykasa nedir sorusunun cevabı ise; kart içeriği olarak ön plana çıkan online ödeme ve elektronik para sistemidir. 

Paykasa kartların en önemli özellikleri kişisel bilgi sunmadan ticaret ve online ödeme işleminin yapılmasıdır. Bu şekilde internet dünyasında hiçbir bilgi paylaşımı yapmadan işlem gerçekleştiren güvenli kartlar arasında yer alıyor. Sanal kart karakterinde elektronik para sistemi olduğundan içerisinde 16 hane barındırıyor. 

E-ticaret, alışveriş ve oyun gibi olayların gerçekleştirilmesinden kaynaklı olarak kişisel tüm bilgilerin kredi kartı üzerinden paylaşılması konusunda önüne duvar örüyor. Böylece sizler için güvenli bir ortam gerçekleşerek bu ortam içerisinde durmanıza destek oluyor.

Paykasa Kartlar Hangi Alanlarda Kullanılıyor?

Paykasa nedir sorusunun cevabını kısaca verdik. Peki bu Paykasa Kart nerelerde kullanılıyor? Tek kullanımlık olarak sunulan Paykasa kartlar online ortamlarda veya telefon üzerinden yaptığınız alışverişlerde güvenli şekilde işlemleri gerçekleştirmenize odaklı olarak sunuluyor. Yalnızca 1 kere kullanım hakkı bulunan bu kartlar, yapılan ödemelerden sonra geçerliliğini otomatik olarak yitiriyor. Böylece çalınma ve kaybolma riski de ortadan kaldırılıyor.

Paykasa Kart Ödeme İşlemleri

Sunulan Paykasa kart ödeme yöntemi e-pin üzerinden gerçekleşiyor. Bu şekilde içeriğinde harfler ve çeşitli kodlar bulunuyor. Harflerin ve rakamların karışık halde dizilmesi sonucunda özel bir kod aracılığı ile oyun sitelerinden alışveriş ya da e-ticaret gibi durumlar gerçekleştirilebiliyor.

Paykasa Kartları Hangi Adreslerden Alabiliriz?

Paykasa kart nedir sorusunun haricinde en çok merak edilen bir diğer soru da nereden alabileceğimiz hakkında. Paykasa kartları almak için takip edilmesi gereken durum Paykasa resmi internet adresine giriş yapmaktır. Bu site içerisinde muhakkak SSL sertifikasının bulunması gerekir. Bu şekilde kart satış işlemleriniz güvenilirlik altında olacaktır. Ayrıca sanal dolandırıcılığın önü bu adım ile kesilmiş de oluyor.

Paykasa Kart Fiyatlarında Seçenekler

Paykasa kartlar da birçok fiyat seçenekleri yer alıyor. Bu seçenekler 10 Euro gibi bakiyeden başlayarak 1000 Euro’ya kadar ulaşabiliyor. Resmi internet adresi üzerinden istediğiniz bakiyeyi seçtikten sonra sipariş ver bölümüne tıkladığınız vakit işleminiz yapılacaktır.

Daha sonra kart işleminin tamamlanması adına müşteri hizmetleri sizler ile iletişime geçerek Paykasa kart konusunda yardımcı olacaklar. Seçmiş olduğunuz Paykasa kart değerini müşteri temsilcisine aktardıktan sonra sizlere verilecek olan hesap numarasına ödeme yapılacak. 

GSM ve E-posta adresinizi belirledikten sonra işleminiz birkaç dakikanın ardından tamamlanacak ve Paykasa kart kodunuz size ulaşacak.