• AMERIKAN DOLARI
  8,4355
  % 0,08
 • € EURO
  9,9699
  % 0,05
 • £ POUND
  11,6860
  % 0,06
 • ALTIN (TL/GR)
  485,60
  % -0,05
 • YARIM ALTIN
  1.579,00
  % -0,06
 • BITCOIN/TL
  381665
  % -1,76
 • ETHEREUM/TL
  27968
  % -2,24
 • RIPPLE/TL
  9.05
  % -3,51

Yapı Kredi Temassız Kart İşlemleri

Yapı Kredi Temassız Kart İşlemleri

Yapı Kredi temassız kart özelliği, pandemi döneminde herkes tarafından aranan bir kriter oldu. Tabi ki diğer bankalar gibi Yapı Kredi bankası da müşterileri için çeşitli avantajlar ve kolay olanaklar sunmayı eksik etmedi.

Müşterilerinin daha fazla memnun kalması adına pek çok farklı güzellikler meydana getirmeye devam ediyor. 

Yapı Kredi bankası Türkiye’nin en önemli bankaları arasında yer alan örnek bankalardan bir tanesidir. Teknolojik gelişimi takip ederek tüm müşterileri için temassız ödeme gerçekleştiren kartlar kullanıma sunmuştur.

Bu şekilde tüm vatandaşlar alışverişlerini temassız kart sayesinde daha kolay ve vakit kaybetmeden gerçekleştirebilirler. Öyleyse Yapı Kredi müşterileri temassız kart açma ve kapatma işlemini nasıl gerçekleştirebilirler. Açıklıyoruz.

Yapı Kredi Temassız Kart Özellikleri Neler?

Yapı Kredi temassız kartın özellikleri arasında, sorunsuz ve hızlı şekilde ödeme yapabilme gücü bulunuyor. Yapı Kredi müşterileri için sunulmuş olan günlük limitler sayesinde dokun geç yaparak ödeme gerçekleştirilebiliyor. 

Tabii ki bu işlemin yapılabilmesi adına temassız kart özelliğine karşılık bu özelliği taşıyabilecek post makinelerinin bulunması çok önemlidir. Yalnızca bu post makineleri sayesinde temassız kartları kullanmak mümkün oluyor. 

Eğer alışveriş yapılan yerler de bu tür post makineleri bulunuyor ise, Yapı Kredi temassız kart kullanımı gerçekleşiyor. Böylece tüm müşteriler hızlı bir şekilde tüm alışverişlerini gerçekleştirebiliyor.

Yapı Kredi Temassız Kart Kullanımı Ne Kadar Güvenli?

Temassız kart sistemleri bankalar ve kredi kartlarına uyum sağlayacak şekilde üretim görmüştür. Normal şekilde kullanılan kredi kartlarında gerçekleşen işlemler gibi temassız kartlarda da sizlerin kontrolü sayesinde ödemeler gerçekleşir. 

Bu şekilde sizlerde bulunan temassız kartların herhangi bir sorun ve güvenilirlik konusunda eksiklik teşkil etmeyeceği bir gerçektir. Temassız kart sisteminde müşterisi olduğunuz Yapı Kredi bankasına talep etmiş olduğunuz zamandan itibaren temassız ödeme hizmetinden yararlanacaksınız.

Yalnızca temassız kartınızı hiçbir yerde kaybetmediğiniz süre zarfında bu yeni ödeme sistemi problem oluşturmayacaktır. Bu konuda oldukça dikkatli davranarak kartınızı her zaman güçlü şekilde muhafaza ediniz. Böylece hırsızlık gibi durumlar söz konusu olmayacaktır.

Yapı Kredi Temassız Kart Özelliği Açmak

Yapı Kredi bankası müşterisi olarak internet bankacılığı işlemlerini kullanmanız halinde işleminiz oldukça kolay gerçekleşecektir. Bunu nedeni dijital bankacılık sistemine giriş yaparak talebinize karşılık kartlar da bulunan birçok özellikleri hızlı ve anlık olarak açma hakkınız bulunuyor. Bunun yanı sıra tabii ki kapatma hakkınız da mevcut. 

Fakat internet bankacılığı işlemlerini kullanmadığınız takdirde bu durum problem teşkil etmeyecektir. Telefon bankacılığı sayesinde temassız kart başvurularınız gerçekleşebilir ya da direk olarak şubelere giderek müşteri temsilcileriyle birebir temassız kart başvurusu tamamlanabilir.

Yapı Kredi Temassız Kart Özelliği Kapatmak

Temassız kartlarınızın bu özelliğini kapatmak istediğiniz vakit şu işlemleri takip etmeniz yeterli olacaktır:

 •  Yapı Kredi şubelerine gidilerek müşteri temsilcileri aracılığıyla işlem gerçekleşebilir.
 • Yapı Kredi internet bankacılığı üzerinden arzu edilen tüm işlemler yapılabilir.
 • Yapı Kredi telefon bankacılığı (0850 222 0 444) numarası aranarak işlemler tamamlanabilir.

İstediğiniz vakit bu yollardan bir tanesini takip ederek temassız kart ödeme özelliğini kapatabilmeniz mümkün.